Witamy się

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
republikanin1990

Re: Witamy się

Post autor: republikanin1990 » śr, 31 sie 2011, 21:59

Witaj Zireael
Zireael pisze:Nie będę zanudzać nikogo, jak zaczęła się moja przygoda z Republiką, bo każdy przerabiał to na swój sposób.
Eee tam... No niby kogo innego i niby gdzie indziej jak nie tutaj możesz (o ile można w ogóle) "ponudzić" :lol:
Zireael pisze:Powiem tak - mimo mojego młodeeego wieku, moja fascynacja Republiką trwa parę ładnych lat (niestety za mało, aby zdążyć na ich koncert w "pełnym składzie"). Fascynacja ta miała również dla mnie wymiar bardzo... osobisty.
Nie Ty jedna nie miałaś okazji....
Zireael pisze:Zatem dopiero teraz postanowiłam się przełamać, wychylić głowę zza okna mojego jestestwa i zobaczyć co tam słychać u reszty Republikanów :D
Nie obiecuję, że będę tutaj bardzo aktywna - chociażby ze względu na moją zmorę - nieśmiałość ;)
No to jeśli już zrobiłaś pierwszy kroczek to teraz już będzie łatwiej. :)
I bez skrępowania, bo wśród swoich jesteś :D
Ostatnio zmieniony wt, 13 gru 2011, 00:13 przez republikanin1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Tym większa zbiera mnie ochota śmiać się z głupoty tych, którzy sądzą, że dzięki swej obecnej władzy potrafią stłumić także następnych wieków pamięć.
Tacyt

dobrek
Numer GG: 0

Post autor: dobrek » czw, 01 wrz 2011, 00:58

naty pisze:Witaj doberek!
Jaki pozytywny nick... Od razu mi weselej :)

A, i Sufrazystkę też witam! Zdjęcie jest powalające. 8-)

Mam nadzieję, że spodoba Wam się w Republice Marzeń!
nick jezd:) od imienia, a wesolo to musi byc stan constans (jakby sie to nie pisalo...) nie mylic z koszmarkiem perfectu sprzed lat.

Mika84
Numer GG: 6225038

Post autor: Mika84 » ndz, 13 lis 2011, 12:10

Witajcie :D Jestem co prawda nie tak długo jak niektórzy na forum ;) Nazywam się Dominika i jestem z Łodzi Słucham Republiki (mimo zaledwie 27 lat) od lat 16.... Szmat czasu i mojego życia, które kręci się od tego czasu wokół Republiki i twórczości Grzegorza... W tym roku zaliczyłam już DBF i IN MEMORIAM, a w grudniu również wybieram się na KONCERT SPECJALNY PAMIĘCI GRZEGORZA :D Mam nadzieję, że może uda mi się z Wami spotkać już w piątek, bo Ania coś wspominała o jakimś spotkaniu dzień przed koncertem i pewnie się skuszę, żeby przyjechać dzień wcześniej... Czekam tylko na wiadomość, gdzie się spotykamy i o której w piątek 16-go.
Mika84

Awatar użytkownika
naty
Numer GG: 11981232
Kontakt:

Post autor: naty » ndz, 13 lis 2011, 20:09

Do zobaczenia zatem już za nieco ponad miesiąc! :)
Miło będzie poznać się osobiście. Mam nadzieję, że przyłączysz się do dyskusji prowadzonych na forum.
Pozdrowienia serdeczne!
Zróbmy to, zróbmy to teraz !!!

Awatar użytkownika
synthauser
Numer GG: 1471216

Post autor: synthauser » wt, 20 gru 2011, 00:54

Witam wszystkich,
nazywam się synthauser, a właściwie to nazywają mnie Markiem. Pochodzę z Giżycka, północno-wschodnia część tkanki;) Ta w której zimą jest 'cholernie' zimno, a latem niesamowicie pięknie i słonecznie. Dosyć o moich rodzinnych okolicach... Obecnie studiuję w Gdańsku na ktorymś z wydziałów PG.
Przejdźmy do związków z Republiką...
Jeżeli chodzi o muzykę, usłyszałem ich mając gdzieś około 5-6 lat, tak się składa, że moje starsze rodzeństwo miało w posiadaniu 'Republikę Marzeń' na kasecie, album, który znałem niemal na pamięć w podstawówce. Dziś tą kasetą opiekuję się ja sam. Do interpretacji tekstów i zapoznania się z resztą twórczości Grzegorza Ciechowskiego musiałem 'dojrzeć', po drodze zagłębiając się w rap i różne odmiany rocka, bądź muzyki popowej.
Prawdziwe, świadome słuchanie utworów zaczęło się od 'mimowolnych podróży kochanków' (to był listopad 2008), przez paryż i moskwę wpadłem głębiej i zacząłem drążyć temat Obywatela G.C i samej Republiki...
Moim pierwszym, własnym winylem, który kupiłem jest właśnie Obywatel G.C. Obecnie staram się zdobyć całą dyskografię związaną z twórczością Grzegorza.
Ogólnie, nigdy nie myślałem, że będę w stanie zadurzyć się w jakimś zespole, a jednak!
Ale mimo mojej wielkiej symaptii, jeszcze nigdy nie byłem na 'dniu białej flagi'. I oficjalnie przyrzekam, że choćby Wisła miałaby płynąć w drugą stronę, to i tak trafię do Torunia w 2012 posłuchać i poznać ludzi, którzy też są 'skażeni' republiką! ;)
;)
A potem w nocy każdy z nich o locie na balonie śni...
...więc dalej emitujcie film.

Awatar użytkownika
naty
Numer GG: 11981232
Kontakt:

Post autor: naty » wt, 20 gru 2011, 09:50

Cześć Marku. Czy też synthauserze. :)

Cóż, tylko się cieszyć, że przybył nam nowy kolega! :D Witaj wśród innych zadurzonych ;)
Byłeś może na sobotnim koncercie w Od Nowie?

Kolejny Dzień Białej Flagi odbędzie się 28 kwietnia 2012, proszę sobie w kalendarzu wpisać. ;) (z Trójmiasta zawsze przyjeżdża ekipa na DBF, więc może uda Ci się zabrać z kimś samochodem).
Zróbmy to, zróbmy to teraz !!!

Awatar użytkownika
JJka
Kontakt:

Post autor: JJka » wt, 20 gru 2011, 09:50

Synthauser witaj na forum!! i zapraszamy do wypowiadania się.
Personalnie będziemy Cię oczekiwać już na najbliższym DBFie w kwietniu!!
tylko mała prośba... niech ta Wisła zostanie tak jak jest... bo jest tu kilka osób które pomieszkują w miejscowościach przy wisłowych, i nie wiem co oni na to, gdyby ta Wisła płynęła w drugą stronę ;) :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
slawek

Post autor: slawek » wt, 20 gru 2011, 10:37

Witaj Marku :!:

Awatar użytkownika
MareG

Post autor: MareG » wt, 20 gru 2011, 19:31

To chyba niekulturalnie z mojej strony że piszę sobie tu ot, tak , bez przywitania.
Więc się witam! MareG, jestem, Polska południowa, zwana Górnym Ślunskiym, od niedawna coraz częściej Oberschlesien ;) Czy to dobrze, czy źle, oceńcie sami. Nie jestem tu by siać tematy polityczne, jestem tu dlatego że uwielbiam Republikę.

Poznałem ją dawno temu kiedy pewne militarystyczne mocarstwo postanowiło zaatakować pewien kaukaski lud roszcząc sobie prawo do tych pięknych górzystych terenów. Wówczas polski zespół o bardzo politycznie brzmiącej dla mnie nazwie nagrał piosenkę w której wyrażał swój stosunek do tej wojny. Później na kilka lat zespół zniknął z obszarów moich zainteresowań, by pojawić się przy okazji "Masakry".
Dziś zespołu już nie ma, nie ma również jego lidera, co boli mnie tym mocniej, że tak na dobre zainteresowałem się tą grupą o wiele, wiele za późno.
Całe szczęście ktoś kiedyś wpadł na pomysł rejestracji fonicznej i mogę osobiście i egoistycznie zespół reaktywować i wstrzeszać głos Ciechowskiego, kiedy tylko zechcę jednym przyciskiem "play". A aktualnie jest mi to bardzo potrzebne, tym bardziej iż GC potrafił wyrazić pewne myśli które i mnie trapią, lepiej ode mnie. Playlist na obecny stan mojego życia? "Prośba do następcy" (niestety....)

Witam wszystkich serdecznie!
na naszych mapach nie ma ciepłych stref

Awatar użytkownika
JJka
Kontakt:

Post autor: JJka » wt, 20 gru 2011, 20:35

Witaj Marku (już kolejny ;) ) na tym forum!!
no tak... trochę tutaj "pobyłeś" zanim się przywitałeś..... hihihihihihi.... :mrgreen:
ja pozdrawiam również z południowej Polski... i też "prawie" z Górnego Śląska... ;) ...
a tak na prawdę to z Częstochowy... :mrgreen:

ODPOWIEDZ